Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Borusan Quartet’in Sezon Prgramında Önemli Değişiklik!

Borusan Quartet’in Aralık ve Şubat’ta Süreyya Operası’nda vereceği konserlerin programları değişti. 24 Aralık akşamı Borusan Quartet, Brahms’ın La Minör Dörtlü’sünü ve Schubert’in başyapıt niteliğindeki “Ölüm ve Genç Kız” adlı yapıtını seslendirecek. Borusan Kültür Sanat tarafından Mahir Çetiz, Özkan Manav ve Hasan Uçarsu’ya sipariş edilen üç yeni yapıtın ilk kez seslendirileceği “Üç Besteci, Üç Prömiyer” konseri ise 4 Şubat akşamı gerçekleşecek.
Borusan Quartet’in Sezon Prgramında Önemli Değişiklik!
Oda müziği alanındaki çalışmalarıyla Türkiye’yi uluslararası platformda başarıyla temsil eden Borusan Quartet’in Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası'nda 2012’nin Aralık ve 2013’ü Şubat aylarında gerçekleştireceği iki konserin programları değiştirildi. Yeni programa göre Borusan Quartet, 24 Aralık Pazartesi akşamı erken dönem romantik müziğine besteleri ve yorumları ile liderlik eden ölümsüz sanatçı Schubert'in yaşamının son dönemlerinde bestelediği, oda müziği repertuarının başyapıtlarından “Ölüm ve Genç Kız” ve Brahms'ın ustalık eseri sayılabilecek 2 No.lu La Minör Dörtlüsü’nü seslendirecek.

"Üç Besteci Üç Prömiyer" 4 Şubat’ta

Esen Kıvrak, Olgu Kızılay, Efdal Altun ve Çağ Erçağ’dan oluşan Borusan Quartet’in 4 Şubat’ta vereceği konserde ise Borusan Kültür Sanat tarafından Türk çağdaş bestecilerimizden Mahir Çetiz, Özkan Manav ve Hasan Uçarsu’ya sipariş verilen üç yeni bestenin dünya prömiyerleri gerçekleştirilecek.

Turgay Erdener tarafından yetiştirilen, bestecilik yarışmalarında yüksek başarı gösteren ve yazdığı eserler Fazıl Say tarafından seslendirilen Mahir Çetiz; yerel anlatım öğeleriyle ilişkisini geniş ses düzlemlerinden kuran, farklı ses ortamlarında yazdığı besteler Türkiye ve yurt dışında yorumlanan, sayısız ödül almış ve müziğin deneysel tarafı üzerinde ustalaşmış Özkan Manav ve bestelerinde rapsodik olarak açımlanan bir zaman ve mekan hissi uyandıran, sayısız ödülün sahibi usta besteci Hasan Uçarsu'nun yazdığı üç yapıtın, 4 Şubat Pazartesi akşamı Borusan Quartet tarafından dünya prömiyeri gerçekleştirilecek.

Bu eşsiz deneyime ek olarak, geçtiğimiz ekim ayında Münih’te Borusan Quartet ile ilk konserini veren klarnet virtüözü Reto Bieri, bu kez İstanbul’da dörtlünün konuğu olacak. İsviçre'nin müzik dünyasına kattığı önemli isimlerden Reto Bieri enstrümanının oda müziğine mükemmel uyumunu Borusan Quartet’le birlikte kanıtlayacak. Konserde deneysel yapıtları ve elektronik müzik alanındaki öncülüğüyle tanınan İtalyan besteci Luciano Berio’nun solo klarnet için yazdığı “Lied” ve klarneti günümüz orkestrasına kazandıran belki de en önemli isim olan Mozart'ın La Minor Klarnetli Beşli’si Borusan Quartet'in yorumuyla müzikseverleri büyüleyecek.

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017