Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Boşanmalarda Mal Paylaşımı Nasıl Olur?

Eskiden aşkı için tacından vazgeçenleri duyardık, şimdi ise evlilik anlaşmasını imzalamadığı için evlilikten vazgeçenleri görüyoruz. Boşanmalardan sonra mal paylaşımında sorun yaşamamak için bu anlaşmanın gerekli olduğu düşünülüyor.
Boşanmalarda Mal Paylaşımı Nasıl Olur?
Hiç birimiz bir gün biteceği düşüncesiyle evlenmiyoruz. Eskiden aşkı için tacından vazgeçenleri duyardık, şimdi ise evlilik anlaşmasını imzalamadığı için evlilikten vazgeçenleri görüyoruz. Olaylı boşanmalar sadece magazin dünyasında yaşanmıyor. Toplumun eğitimli, eğitimsiz, köylü, kentli, zengin, fakir her katmanında boşanma sonrası mal-mülk paylaşımı mutlaka gündeme geliyor ve sorun yaratıyor. Sahip olunan taşınmazın değeri paralelinde vazgeçilmezliği artıyor. Taraflar birbirlerinden vazgeçseler bile gayrimenkullerinden kopmak istemiyorlar.

İstatistiklere göre günümüzde evliliklerin yüzde 50’si boşanmayla sonuçlanıyor. İnsan hayatındaki en büyük psikolojik çöküntülerden birisi olan boşanma sıklıkla kavga ve gürültüyle, iftira ve hakaretleri, mal mülk pazarlığını da beraberinde getiriyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017