Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bosch Rexroth Bursa Fabrikasında Enerji Verimliliği

90.000 m2 arazi üzerine kurulu Bosch Rexroth Bursa fabrikası yeni yerine taşındığı günden itibaren alt yapı tesislerinin isletilmesinde enerji tasarrufunu ilke ediniyor ve bu kapsamda personelini eğitiyor.
Bosch Rexroth Bursa Fabrikasında Enerji Verimliliği
Günümüzde enerjinin verimli kullanılması gerekliliği hem iş hayatımızda hem de özel hayatımızda büyük önem kazandı. Dünya çapında yapılan araştırmalara göre enerji tüketiminde ortaya çıkan CO2 gazi küresel ısınma oluşumuna neden olan en etkili gazlardan biri. Artan dünya nüfusu ve sanayileşme nedeniyle artan enerji talebini karşılarken, CO2 üretimini en az düzeyde tutma amacı enerji verimliliğini ön plana çıkardı. Bu kapsamda Bosch yönetimi tarafından dünya çapında CO2 üretimini azaltma hedefleri belirlendi. 2007 yılında yapılan üretim rakamlarına paralel olarak belirlenen CO2 azaltma hedefleri orta ve uzun vadeli olarak tüm lokasyonlara bildirildi.

Bosch Rexroth Bursa fabrikasının da 2009 yılında gerçeklesen taşınma süreciyle birlikte binanın isi yalıtımı Bosch standartlarında yapıldı. Fabrikanın her türlü ihtiyacını bu yönde karşılayarak ihtiyaç duyulduğu kadar enerji kullanımı ile enerji masraflarını optimum düzeyde tutmak amacıyla havalandırma sisteminde, aydınlatma sisteminde ve işi geri kazanımlı basınçlı hava sistemlerinde en ufak pompaya kadar enerji verimliliği prensip edinildi. Bununla beraber enerji verimliliği hakkında değişik fikirleri değerlendirmek ve yeni projeler geliştirmek amacıyla fabrika bünyesindeki tüm teknik departman temsilcilerinin katilimi ile “CO2 Azaltma ve Enerji Verimliliği Ekibi” oluşturulmuştur. Her hafta toplanan CO2 Azaltma ve Enerji Verimliliği Ekibi çeşitli faaliyetlerde bulunmuş ve projeleri hayat geçirmiştir.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017