Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Botoks Artık Kozmetik Ürünü

On sene evvel çok az bilinen bir uyuşturucu olan ''Botoks'', kozmetikte kullanım için onaylandı. Alice Heart Davis, on sene evveline dönerek yüzümüze ''zehir'' enjekte etmeyi nasıl kabul ettiğimizi hatırlatıyor.
Botoks Artık Kozmetik Ürünü
On yıl önce botoks yaptırma fikri pek çok kişiyi şaşkınlığa uğratıyordu. Gerçek doktorlar bu ölümcül toksini yüze enjekte ederek yaşlanma etkilerini azaltmaya başladıkları ana kadar bu, bu böyle devam etti. Ve ayrıca yaptıran hastalar çok memnunlardı. 2002 yılında dünyanın en öldürücü moda toksininin tedavide kullanıldığının duyurulup duyurulmaması tartışılmaya başlandığı anda, bu tedavi hedefte en üstü noktaya ulaştı. Bir kas zehri ve öldürücü güçte olan botulinum toksinini kozmetik, çok düşü dozlarda kullanmaktaydı.

10 sene sonra alışkanlıklar değişti ve botoks pek çok ünlünün yüzünde doğal bir uygulama olarak görülmeye başlandı. Gerçek bir rakam olmamakla birlikte Mintel araştırmasına göre, botoks popüler olduktan sonra 2010’da bir milyon 250 bin kişi ameliyatsız tedavi yaptırdı.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017