Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Botox Nedir, Nasıl Yapılır?

Günümüzde ameliyatsız, acısız ve hızlı estetik tedavisi yöntemleri giderek daha popüler olmaktadır. BOTOX olarak bilinen botilinum toksin uygulamaları bu yöntemlerden biridir. Tüm dünyada 'Neştersiz Güzellik' olarak lanse edilen uygulama en popüler olmuş gençleştirme yöntemidir.
Botox Nedir, Nasıl Yapılır?
Botilinium toksin, enjekte edildiği bölgedeki kaslarda geçici ve kontrollü felç oluşturur. Bu durumda kasların gevşemesine neden olur. Sonuçta kasların kasılmasına bağlı olan kırışıklıklar ortadan kalkmış olur. Doğru uygulanmış Botilinium toksin uygulaması oluşan mimik kaslarındaki felç durumunun kişiye hiçbir zararı yoktur. Kişi mimiklerini rahatlıkla kullanabilir. Fakat mimik kaslarının kasılması sonucu oluşan kırışıklıklar silinir. Kısaca botilinium toksin uygulaması mimik kasların neden olduğu kırışıklıklara etkili bir uygulamadır.

Günümüzde kullanılan Botilinium toksini (Botox) Clostridium Botilinium adlı bir bakteriden elde edilir. İlaç olarak kullanılan bu bakterinin Botilinium Tip-A denilen ekzotoksinidir. Laboratuar koşullarında saflaştırılıp-zayıflatılmasıyla elde edilir ve çok düşük dozlarda uygulanır.

Botilinium toksin Tip-A enjekte edildiği bölgede, sinirlerle kasların iletişimini sağlayan asetil kolinin bağlandığı reseptörleri bloke eder. Sonucunda asetil kolinin kas üzerinde kasıcı etkisini kısıtlar, kas sinir ucundaki iletişim bloke olur.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017