Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Boyun Sarkmasına Sebep Olan Etkenler Nelerdir?

Güneş, solaryum, sigara gibi kötü alışkanlıklar boynu erkenden yaşlandırırken önceden alınacak tedbirler ya da uygulanacak estetik yöntemler boyun güzelliğini korumayı hedefliyor.
Boyun Sarkmasına Sebep Olan Etkenler Nelerdir?
Boyun cilt yapısı daha ince ve zayıf olduğu için yaşlanmaya yüz bölgesinden önce başlıyor. Güneşe ve dış etkenlere karşı ise daha dayanıksız. Bu nedenle özellikle beyaz tenli ve kuru ciltlerin güneşten daha fazla korunması gerekiyor.

Boyun güzelliğini kötü yönde etkileyen faktörlerin başında güneş, yanlış yastıkla yatmak, bilinçsiz diyet yapmak ve ani kilo vermek geliyor. Erken menopoza girmek de yaşlanma ve kırışıklıklar üzerinde olumsuz bir etken oluyor.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin, Ne yazık ki genellikle 40 yaş ve üzeri kadınlarda boyun bölgesinde kırışıklıklar ve sarkmayla birlikte gevşeklik çok sık görülüyor. Boyunda sarkmaya genetik yapıya bağlı olarak daha erken yaşlarda da rastlanabiliyor. Bu durum daha kilolu ve hantal bir görünüme sebep oluyor. Özellikle boyun ortasında oluşan birit denilen kas bantları boyun bölgesinin güzelliğini bozuyor ve boyunun daha kısa görünmesine neden oluyor.” diyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017