Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bozcaada’ya Gitmenin Tam Zamanı!

Atlas Dergisi, Bozcaada’ya gitmek isteyenler için bir rehber hazırladı. Bozcada’ya nasıl gidilir, bisiklet kiralama, konaklama, gezilecek yerler, yemek, şarap ve bağbozumu turlarının yer aldığı rehberde, Bozcaada’nın tarihinden de bahsediliyor.
Bozcaada’ya Gitmenin Tam Zamanı!
Antikçağ kaynaklarında Tenedos adıyla anılan Bozcaada, 36 kilometrekarelik yüzölçümüyle Türkiye’nin Gökçeada ve Marmara Adası’ndan sonra üçüncü büyük adası. Bozcaada, Çanakkale Boğazı’na geçiş yolundaki konumu nedeniyle tarih boyunca askeri üs oldu. İonia, Pers ve Delos Birliği egemenliklerinin ardından İÖ 63’te Roma işgaline uğradı. Aydınoğlu Umur Bey’in sekiz gemilik donanması 1328’de adayı yağmaladı.

Bozcaada’nın huzurlu ortamında tatil yapmak isteyenler için Atlas dergisi, Bozcaada’ya nasıl gidilir, bisiklet kiralama, konaklama, gezilecek yerler, yemek, şarap ve bağbozumu turlarının yer aldığı bir rehber hazırladı.

Bozcaada otelleri ziyaretçilerine farklı seçenekler sunuyor. Her bütçeye uygun olan Bozcaada otel seçenekleri tatil yapmayı kolaylaştırıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017