Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Brezilya Yerlileri 2014 Dünya Kupası’na Karşı!

İki sene sonra Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak Rio’da hummalı bir alt yapı çalışması var. Lakin yapılanlar şehri, Dünya Kupası için uygun hale getirmekle kalmıyor, on binlerce insanın hayatıyla oynuyor. Dünya Kupası için yapılan hazırlıkların Brezilyalı yerlilere neye mal olduğunu gösteren çarpıcı kareler.
Brezilya Yerlileri 2014 Dünya Kupası’na Karşı!
Gazetelerin sayfalarında, Mano Menezes yönetimindeki Brezilya Milli Takımı’nın 2014 Dünya Kupası’na nasıl hazırlandığını ve hangi takımlarla hazırlık maçları yaptığı geniş yer buluyor. Aynı sıklıkla olmasa da, dış haberler sayfalarında başkent Rio’daki Dünya Kupası’na yönelik alt yapı çalışmalarına değiniliyor.

Brezilyalıların bir kısmı Dünya Kupası sayesinde ülkenin özellikle kupayla alakalı hediyelik eşya satışıyla zenginleşeceğinden emin. Oysa FIFA ve Brezilya hükümeti arasında yapılan anlaşmaya göre, hediyelik eşya satışı müsabaka mekanlarından en az 2 kilometre uzaklıkta yapılacak. Bir başka deyişle, satışı sadece çoğu Amerika menşeli büyük zincir mağazalar yapacak. Kısaca, ekonomik anlamda halkın bir kazancı olmayacak. Üstelik kazanç bir yana, çoğu Brezilya yerlisi olan on binlerce insan evlerini kaybetme riskiyle karşı karşıya…

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017