Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

BSA'nın Araştırma Sonuçlar Dikkat Çekiyor

Gelişmekte olan ülkelerde çalışanların yüzde 42'si oturum açmakta kullandıkları kimlik bilgilerini kurum içindeki diğer çalışanlarla da paylaşıyor.
BSA'nın Araştırma Sonuçlar Dikkat Çekiyor
Dünyanın dört bir yanından katılımcılarla gerçekleştirilen araştırma bulut bilişime uyumunun “sıçrama etkisi” altında gerçekleştiğini öne sürerken; hangi hizmetlerin en yaygın kullanıldığını gösteriyor ve kullanıcı bilgilerinin paylaşımına yönelik alışkanlıkları da ortaya çıkarıyor.

Business Software Alliance Net kapısında (www.bsa.org/techpost) yayınlanan bir raporda gelişmekte olan ekonomilerin ücretli hizmetleri de içeren bulut hizmetleri için uygun pazarlar olduğunu belirterek, bu pazarlardaki kullanıcıların oturum açmada kullandıkları kimlik bilgilerini paylaşma eğiliminde olmalarından dolayı bunun lisansların suistimal edilmesi için potansiyel bir kaçış yolu olabileceğinin de altını çizdi. BSA, Ipsos Public Affairs ile birlikte gerçekleştirdiği çalışmada 33 ülkeden yaklaşık 15.000 bilgisayar kullanıcısıyla görüşerek bulut bilişim ve bulut bilişimin kullanımı ile ilgili görüşleri araştırdı.

BSA’nın araştırması endişe duyulması gereken bir konuya dikkat çekiyor: Dünya çapında iş amaçlı olarak ücretli bulut bilişim hizmetlerini kullandıklarını söyleyenlerin yüzde 42’si oturum açmada kullandıkları kimlik bilgilerini kurum içindeki diğer çalışanlarla paylaştıklarını ifade ediyor. Bu konuda gelişmekte olan ekonomilerle gelişmiş ekonomiler arasında önemli bir fark da ortaya çıkıyor. Gelişmekte olan ülkelerde ücretli bulut hizmetlerinden iş amaçlı yararlandıklarını söyleyenlerin yüzde 45’i oturum açmada kullandıkları kimlik bilgilerini şirket içinde paylaştıklarını söylerken, bu oran gelişmiş ekonomilerde yüzde 30.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017