Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

BT Yöneticilerinin Yaptığı Hatalar Nelerdir?

Yıllardır bilgisayar kullananlar bile, hacker’lara karşı hep aynı hataya düşebiliyorlar. Hal böyle olunca da, hacker’ların sisteminize girmesi bazen sadece birkaç saat ve hatta daha kısa bile sürebiliyor.
BT Yöneticilerinin Yaptığı Hatalar Nelerdir?
İsterseniz yıllardır bilgisayar kullanan biri olun, bu hatayı sizde yapıyorsunuz! BT yöneticilerinin sıklıkla yaptığı 5 hata:

1.Yamaların yeterli olduğunu düşünmek: Siz istediğiniz kadar Windows yamalarını yükleyin; hatta kullandığınız önemli yazılımları güncelleyin, yama yükleme işlemleri çoğunlukla kusursuz değildir ve tüm bilgisayarlar ve yazılımlar başarıyla güncellenmeyebilir.

2.Hangi uygulamaların çalıştığını bilememek: Birçok kullanıcı, bilgisayarlarında hangi yazılımların çalıştığını bilmiyor. Yeni bilgisayarlar, sayısız, ihtiyaç duyulmayan yazılımla yüklü geliyor ve kullanıcı da bunlara yenilerini ekliyor. Varlığından haberiniz bile olmayan bir programı nasıl yöneteceğiniz ise büyük bir soru işareti.

3.Anormallikleri görmezden gelmek: Hacker’lar ya da virüsler fark edilmeden sistemlere girebilse de anormal bir şey yapmadan sizi etkilemeleri güçtür. Hacker’ların ağda dolaşmaları, normalde birbiriyle iletişim kurmayan bilgisayarları birbirlerine bağlamaları gerekecektir. Birçok kullanıcı, hangi etkinliklerin normalin üzerinde olduğunu çoğu zaman fark bile edemiyor.

4.Parola güvenliğini ihmal etmek: Hepimiz, genellikle parolalarımızın güçlü olduğunu düşünürüz ancak aslında bu gerçek olmayabilir. Eğer gerçekten güçlü bir parola isteniyorsa, tahmin edilmeyecek, çoğu zaman anlam bile taşımayan harf-rakam kombinasyonları denenmelidir. Ancak kullanıcılar hatırlayabilecekleri parolaları kullanıp bunun güvenli olduğu yanılgısına düşebiliyor.

5.Kendi kendini kontrol altında tutamamak: En zayıf halkanın kullanıcı olduğu her zaman söylenir. Siz her türlü önlemi eksiksiz bir biçimde alsanız bile, gelen bir e-postadaki bağlantıya tıklamaktan kendinizi alamayabilirsiniz. Eğer bu bağlantı kötü niyetli bir siteye yönlendirme yapıyorsa, o zaman aldığınız tüm önlemler de, tek bir tıklama ile yerle bir olabilir…

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017