Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bu Yıl Topraktan Bereket Fışkıracak

Sert bir kış geçiren Türkiye’de pek çok üründe rekolte düşüşü beklenirken korkulan olmadı. Buğdayda az da olsa rekolte artışı tahmini edilirken, geçen yıl büyük sıkıntı yaşanan nohutta önemli bir artış beklentisi var.
Bu Yıl Topraktan Bereket Fışkıracak
Sert geçen kışın ardından ürünlerde nasıl bir rekolte değişimi olacağı merak konusu. Bazı ürünler için rekolte tahmini yapmak için erken yorumu yapılsa da pek çok kalemde rakamlar ortaya çıkmaya başladı. Buğday bunların başında geliyor.

Türkiye Ziraatçılar Derneği'nin Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde buğday rekoltesine ilişkin tahmin çalışmaları, 2012 buğday açısından bereketli bir yıl yaşanacağını gösteriyor. Halen buğday hasat dönemine girmekte olan Çukurova Bölgesi’nde ortalama dekar başına 550 kilogram olan buğday üretiminin 650-700 kilogram arasında gerçekleşmesi bekleniyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017