Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bulut Bilişim'de Büyük Dönüşüm

Bulut Bilişim, son dönemde teknolojide yaşanan dönüşümün en büyük sembollerinden biri. Uzmanlara göre 5 yıllık perspektifte tüm bilgi teknolojilerini kullanma alışkanlıklarımız ''Bulut''la birlikte değişime uğrayacak.
Bulut Bilişim'de Büyük Dönüşüm
Bilgi teknolojileri sektörü son dönemde önemli bir değişimin eşiğinde. Sektör, özellikle 2 yıldır “bulut bilişim” (cloud computing) ile farklı bir boyuta taşınıyor. Peki BT sektöründe son dönemin en dikkat çeken konularından olan buluş bilişim hayatı nasıl değiştirecek?

Basit anlamda bulut bilişim, veri saklamayı ve veriyi bilgiye dönüştürmeyi pratik hale getiriyor. Şirketlere iş hedeflerine ulaşma ve iş yapma süreçlerini kolaylaştırma anlamında fırsatlar sunuyor. Bulut bilişim teknolojileri aracılığıyla kişisel internet kullanıcılarının da sürekli birbirleriyle bağlantıda kalarak müzik, film ve belge paylaşımı yapması görülüyor. Bulut bilişimin gelişmesiyle “nesnelerin interneti” diye tabir edilen makineler arası iletişimin (M2M) da artacağı var sayılıyor. Öyle ki 2010’da 80i5 milyon olan M2M bağlantısının, 2014 yılında 430 milyona ulaşacağı ve yıllık yüzde 66 oranında büyüyeceği ön görülüyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017