Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bulut Teknolojisi Nedir?

Son dönemde teknoloji dünyasının en çok üzerinde durduğu konulardan birisi ‘Bulut Teknolojisi’. Peki, bulut teknolojisi nedir, ne işe yarıyor?
Bulut Teknolojisi Nedir?
Geçen ay KoçSistem’in düzenlediği Dijital Ekonomi Gecesi’nde, KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu’nun altını çizdiği gibi, “Dijital ekonominin güçlüler ligini, bulut devrimi belirleyecek!”

Teknolojik altyapı hızla gelişiyor. Milyarlarca kullanıcı birbirine bağlanmış durumda. İnternet, makinelerin birbiriyle konuşacağı dev bir sistem yaratıyor. Bulut teknolojisi yüzbinlerce bilgisayarı birlikte yönetmeye imkan sunuyor.

Mehmet Nalbantoğlu’nun “Bulut, dijital ekonominin omurgasıdır, zekasıdır, beynidir ve hatta kan dolaşım sistemidir” cümlesi çok önemli. Buluta geçiş sürecini akıllı bir biçimde yönetmek gerek. Çünkü önümüzdeki dönemde rekabet, bulut üzerinde farklılaşmaktan geçecek.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017