Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Burhan Öçal Röportajı

Türkiye'nin yurt dışında en çok tanınan müzisyenlerinden olan Burhan Öçal, başarının cesaretle mümkün olduğunu söylüyor. Burhan Öçal'ı daha yakından tanıyacağınız keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.
Burhan Öçal Röportajı
Onun müzik kariyeri birçok ismin aksine önce yurt dışında başladı, daha sonra ülkesinde tanınmasıyla devam etti. Bugün hayatını hem biraz İsviçre’de hem biraz Türkiye’de geçiren Öçal’ın bu topraklarla ilgili ilk ideali 10 doğu şehrine sanatı götürmek. Öçal, oralara çağdaş sanatı götürüp yerel değerlerin farkındalığını yaratmak istediğini söylüyor. Sarıyer sırtlarında her odasından ayrı bir müzik sesi duyulan tarihi evinde bizi ağırlayan Burhan Öçal’la hayatının değişme noktalarını, henüz kimselere açıklamadığı ve rolü için sıfıra vurdurduğu saçlarıyla yeni filmini, kısacası sanat hayatını konuştuk.

Kırklareli’nden çıkışınız ve müzik yolculuğunuz nasıl başladı?

Kırklarelili olmamın bana katkısı ve özellikle batıya açılmamdaki rolü çok büyük oldu. Çünkü sanatla iç içe büyüdüm. Babam sinema işletiyordu. Amatör olarak müzikle ilgilenirdi, grubu vardı. Oradan bir virüs bulaştı bana. Sinemanın hayatımızda olması, babamın arada bir tiyatro oyunları ya da konser düzenlenmesi, evde müzik yapılması, hem anne hem baba tarafından müzikal açıdan yetenekli insanların olması…

Haberin devamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017