Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bursa'daki Ehliyet Kursları

1987 yılında okullaşan sürücü kurslarıyla birlikte eğitimin bu alanın içinede girmesi ve süreç olarak yaşanması değişim beklentisini de beraberinde getirmiştir.
Bursa'daki Ehliyet Kursları
1987 yılında okullaşan sürücü kurslarıyla birlikte eğitimin bu alanın içinede girmesi ve süreç olarak yaşanması değişim beklentisini de beraberinde getirmiştir. Eklenen değişim, daha bilinçli, eğitimli sürücülerin ve daha duyarlı, kurallı sürüşlerin oluşması noktasındaydı.

Bugün gelinen noktaya baktığımızda hala trajik bir halde olan ve artık kanıksanılmış ve rahatsız olunmayan trafik tablosu biz sürücü kurslarını, yani bu işe herkesten daha profesyonel bakmak zorunda olan biz kurumları kendimizi sorgulamamız gerektiği ve bunun aciliyeti noktasına taşımıştır yada acilen taşımalıdır. Bu noktanın, sorunları oluşturan bileşenleri ve bunların çözüm yolları konusunda Nilüfer Sürücü Kursu olarak sürücü kurslarının 2 duruma odaklanması gerektiğini düşünüyoruz. Bunlar; toplamda vermiş olduğumuz teorik ve pratik dediğimiz direksiyon eğitiminin nitelik ve niceliğidir. Bu eğitimlerin bir süreç olarak algılanması gerektiği ve bu sürecin devamlılık gerektirdiği, eğitmenlerin, idarenin ve sürücü adaylarının bu süreci, birlikte emek vererek, birlikte katkı sağlayarak yaşaması gerektiği inancındayız. Yani kişilerin, sürücü kurslarını, gitse de gitmese de olan ve başarı sağlanan bir aracı kurum olarak görmekten ziyade trafik sorunun çözümünde her sorunda olduğu gibi eğitimin önemini içselleştirmiş ve bunun yolunu da sürücü okullarına devamla istikrarla sağlanabileceğini görmüş bireylerle mümkündür. Bu sürece biz kurumlar devamlılığı esas tutarak önemli ölçüde katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz. Bir diğer önemli konu ise tek başına sürücü kurslarına düşmektedir ki buda verilecek "direksiyon eğitimidir."

  - Yasa ve yönetmelikle sürücü adaylarına sunulmuş bir hak olan 20 ders saatlik program eksiksiz!
  - Kesintisiz! Önemle! Özveriyle!
  - Sürekli bağımlı kalınılan güzargâhlar uygulamasını yıkarak!
  - Şehiriçi direksiyon eğitimini kesinlikle önemseyerek! Uygulayarak!
  - Verilen teknik bilgiye büyük destek psikolojik doğru yaklaşımlarla!
  - Ve sabırla!

İstikrarlı programlar yaparak sürücü kursları bu sürece ağırlıklarını koymalıdır. Çok önemli bir alanda, en temel insan hakkı olan yaşam hakkının sürekliliği noktasını kapsayan bir alanda çalıştıklarını hiç unutmayarak işlerimizi yürütmemiz gerektiği inancındayız.

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017