Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bursa'ya 234 Milyon Euroluk Renault Yatırımı Daha

Cilio 4 projesini tamamlayarak üretime başlayan Oyak Renault, bu kez de motor yatırımına hazırlanıyor. 234 milyon euro'luk proje onaylanırsa, Renault'nun en küçük benzinli motoru Bursa'da üretilecek...
Bursa'ya 234 Milyon Euroluk Renault Yatırımı Daha
Renault’nun “2016 Stratejisi”nde önemli rol oynayacak Clio 4’ün ana fabrikası olmayı başaran Oyak Renault, bu kez yeni nesil benzinli motor üretimi için kolları sıvadı. 234 milyon euro’luk projenin onaylanması halinde Clio 4’te kullanılan 900 cc’lik motorlar Bursa’da da üretilecek. Ekim ayında başta Avrupa ve Türkiye’de satışa çıkacak Clio 4’ün yatırımını tamamlayıp seri üretime geçen Oyak Renault, yeni bir heyecan daha yaşamaya başladı. Clio 4’te de kullanılan 900 cc’lik (90 HP) benzinli üç silindirli motoru 234 milyon euro’luk yatırımla Türkiye’de üretmek için harekete geçen Oyak Renault, bu amaçla Fransa’daki merkezin kapısını aşındırıyor.

Sadece otomobilde değil, mekanikte de kapsamlı yatırıma giriştiklerini belirten Oyak Renault Genel Müdürü Tarık Tunalıoğlu, halen ürettikleri benzinli ve dizel motorların önemli parçalarını da fabrikada yapmak için çalışmaya başladıklarını söyledi.

Tunalıoğlu, “Bir motoru üretebiliyor olmak için, motor bloğunun yanı sıra silindir kapağı ve krank milini de yapabilmeniz gerek. Motor bloğunu yapıyorduk. Şimdi diğerlerini de üreteceğiz” dedi. Hazırlığın bununla bitmediğini belirten Tunalıoğlu, “Renault’nun ‘H’ serisi olarak bilinen yeni nesil 900 cc’lik motorunu da Türkiye’de üretmek için harekete geçtik. Henüz karar aşamasında. Şayet olursa, 234 milyon euro’luk bir proje olacak” dedi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017