Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Büyük Holdinglerin E-ticaret Rekabeti Kızıştı

Son dönemde hacmi hızla yükselerek 25 milyar lira ciroya ulaşan e-ticaret alanına büyük holdingler ardı ardına yatırım yapmaya başladı. Doğuş Holding, Boyner Holding, Doğan Holding ve Sabancı Holding gibi gruplar bu alanda yeni yatırımlarını duyururken, internet alanında yeni yatırımların süreceğinin de sinyallerini verdi.
Büyük Holdinglerin E-ticaret Rekabeti Kızıştı
Şirketler, uzun yıllar Türkiye’deki büyük gruplar teknoloji işine uzak kaldılar. Ancak bu alandaki gelişim holdingleri de teknolojiye yatırım yapmaya itti. Öncelikle Telekom ve altyapı yatırımlarına odaklanarak bu alanda faaliyet gösteren holdingler, sonrasında ise yeni açılımlar için bunlardan vazgeçtiler.

Sabancı Telekom, Borusan Telekom, Koç.net gibi şirketleriyle 2000’li yıllarda bu alana yatırım yapan holdingler, son 3-4 yıl içinde ise bu şirketlerini devrederek ya da satarak Telekom işinden çıktılar. Ancak teknolojideki gelişim onların şimdi başka bir alana yatırım yapmasını gerektirdi. Holdinglerin bilişim yatırımları son dönemde hacmi hızla artan e-ticaret şirketlerine yöneldi. İnternet üzerinden alışverişin hızla artmasıyla birlikte cazibesi artan e-ticarete arka arkaya holdinglerden yatırım haberleri geldi.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017