Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Büyük Şirketler Üniversitelerde Yetenek Avına Çıkıyor!

Son 5 yılda Aras Kargo 1.200, Yaşar Holding 250, Deloitte 150, Ford Otosan ve Aydınlı Giyim 100'er örgenciyi kampüsten transfer etti. Onlar gibi bugün pek çok şirket, ''kariyer günleri'' ile üniversitelerde yetenek avına çıkıyor.
Büyük Şirketler Üniversitelerde Yetenek Avına Çıkıyor!
Bugün birçok şirket, yetenek avı konusunda üniversiteleri en büyük saha olarak görüyor. Bankacılıktan telekoma, gıdadan beyaz eşyaya birçok sektörden şirket, insan kaynağı temininde üniversitelere büyük önem veriyor. Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerde “kariyer günleri” başlığı altında çeşitli aktiviteler gerçekleştiriyor. Bu aktivitelerde bir yandan kendilerini geleceğin çalışanlarına tanıtırken bir yanda da onlar arasından en iyilerini erkenden seçme şansı elde ediyorlar.

Örneğin Yapı Kredi Bankası, gençlerle diyaloga girmenin hem onların iş hayatıyla ilgili beklentilerini görmek hem onlara doğru şekilde ulaşabilmek için son derece önemli olduğuna inanıyor. Yapı Kredi’den Ayşe Özpirinçci, “Profesyonel hayata atılacak gençlere bankacılık sektörünü tanıtarak gelecekte daha donanımlı çalışanlar yetişmesi için bir adım atıyoruz” diyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017