Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Çağla Kubat İle Özel Bir Röportaj

Çağla Kubat, yazın Alaçatı’da Windsurf Academy isimli kendi okulunda işinin başında, kışın ya Karayipler’de ya da Kanarya Adaları’nda su üstünde… Alaçatı’da Çağla Kubat Windsurf Academy’de gerçekleştirdiğimiz röportajımızla O’nu daha yakından tanıyacaksınız…
Çağla Kubat İle Özel Bir Röportaj
Alaçatı’ya ilk gelişiniz tatil amaçlı mıydı? Nasıl keşfettiniz?

Çağla Kubat: Anneannemin Çeşme Ilıca’da yazlığı vardı. Annem bana hamile olduğu zamanlardan beri her yıl Çeşme’ye gelirmişiz. Yani çocukluğum yaz aylarında hep Çeşme’de geçti. Annem mimar olduğu için keşif yaparken Alaçatı köyünü keşfetti. Çok küçük yaşlarımda hatırlıyorum Alaçatı Köyü’ne gelir, fotoğraflar çekilirdik. O zamanlar tabi şimdiki gibi değil, son 10 senede inanılmaz değişti. Yalnız Alaçatı’da sörf yapıldığını 15 yaşımda öğrendim. Yurt dışından gelen turist bir grup bize Alaçatı’da sörf yaptıklarını söyleyince biz şaşırdık tabi, köyden ibaret sanıyorduk. Daha ilerisine gitmemiştik hiç. O zamanlar Hari Nas isminde bir bayan ilk sörf okulu açmış Alaçatı’da… Daha sonra burası kalabalıklaşınca sıkılıp Mısır’a gidip, orada çok büyük bir sörf okulları zinciri kurmuş. İlk keşfedenlerden biri de Alaçatı Beach Resort’ün sahibi Engin Kalafatoğlu. Kendisinin çok ciddi yatırımları olmuş. İlk zamanlar yabancılar tarafından çok tercih edilen bir yer olmasına karşın şimdilerde birçok Türk turistin ve sörf severlerin uğrak yeri.

Siz birçok spor dalı ile ilgilendiniz, nasıl oldu da sörfe bu kadar bağlandınız?

Çağla Kubat: Birçok spor dalı ile ilgileniyordum. 15 yaşımda hayatıma girdi sörf ama diğer sporlar gibi hobiydi benim için. Sadece yazın Çeşme’ye geldiğimde yapıyordum. 22 yaşıma kadar sörfü çok ciddi bir şekilde yapmadım. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü kazanmıştım. Üniversitedeyken İstanbul’da da sörf yapıldığını öğrenince o dönem daha çok merak saldım. Bir süre sonra milli takıma alındım. Çeşitli yerlerde kamplara katıldım ve böylece benim için sörf hayat tarzında dönüştü.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017