Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Çağla Kubat: ''Spor Mutlu Bir Yaşam Sağlıyor''

Sörf denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Türkiye’nin tescilli güzellerinden Çağla Kubat, PWA 2012 Windsurf Dünya Kupası’nda şu an beşinci sırada yer alıyor. Bu başarısını ilk üçe taşıyarak Türkiye’yi dereceye sokmak isteyen Kubat ile özel bir sohbet gerçekleştirdik.
Çağla Kubat: ''Spor Mutlu Bir Yaşam Sağlıyor''
Sekiz yıldır sörfte Türkiye şampiyonu olan Çağla Kubat ile tanışmamız 2002 yılında Türkiye ikinci güzeli seçilmesinden sonra oldu. Şu sıralar dünyanın en önemli yarışlarından biri olan ve Profesyonel Windsurfçüler Birliği tarafından düzenlenen 2012 Windsurf Dünya Kupası’nda beşinci sırada yer alan Kubat ile hem sörfün hayatındaki yerini hem de bakım sırlarını konuştuk.

Beş yıldır Dünya Şampiyonası’nı takip ettiğini ifade eden Çağla Kubat, “Bu yıl televizyona uzak kaldığım için daha çok antreman yapabildim. Kış aylarında Karayip’lerde Virgin ve Kanarya Adaları’nda çalıştım. İspanya’nın güneyinde Tarifa’da iki hafta yelken trimi üzerine yoğunlaştım. Dünya Şampiyonası bu yıl nisan ayında İtalya’da başladı. Kore’deki ikinci ayaktan sonra dünyada beşinci sıradayım. Bundan sonraki ayak Alaçatı’da olacak. Bu benim için avantaj çünkü Alaçatı benim antrenman yaptığım yer ve hangi ekipmanla yarışacağımı çok iyi biliyorum. Amacım genel sıralamada Vietnam yarısı sonrasında ilk üçte yer alabilmek. Spor mutlu olmamı sağlıyor. Yaşam kalitemi çok arttırıyor. Güne sporla başladığınızda enerjik oluyorsunuz ve stresle daha kolay mücadele edebiliyorsunuz.” diyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017