Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Çağrı Merkezleri İçin Yeni Teşvik Sisteminin Etkileri Neler?

ÇMD Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Pekkan yeni teşvik sisteminin çağrı merkezi sektörüne etkilerini değerlendirdi.
Çağrı Merkezleri İçin Yeni Teşvik Sisteminin Etkileri Neler?
Önümüzdeki 5 yıl içinde toplam 100 bin kişiye iş olanağı sağlayacağı tahmin edilen çağrı merkezi sektöründeki yatırımlar İstanbul, Ankara ve İzmir dışında, Anadolu’nun birçok ilinde artmaya devam ediyor. Bu açıdan, son günlerde sıkça konuşulan yeni teşvik sistemi, çağrı merkezi sektörü için de büyük önem taşıyor. ÇMD Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Pekkan, yeni teşvik sisteminin belirli sektör ve illerde yapılacak yatırımlar için önemli bir destek anlamına geldiğini belirtmekle birlikte, çağrı merkezi sektörü açısından özellikle insan kaynağı maliyetlerinde, yeni teşvik sisteminin geçmişe göre bazı dezavantajlar ve büyük bölgesel farklılıklar içerdiğini önemle vurguladı. İşsizlik oranının yüksek olduğu ülkemizde, gençlerin istihdamı için iyi bir çözüm sunan ve pek çok alanda katma değer üreten en önemli sektörlerden biri olarak öne çıkan çağrı merkezi sektörü Türkiye’de hızla büyüyüp gelişiyor. Çağrı merkezi sektöründeki yatırımlar Türkiye’nin birçok ilinde artmaya devam ediyor.

Çağrı Merkezleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Pekkan, çağrı merkezi sektörünün az yatırım ile yüksek miktarlarda istihdam sağlanabilmesi ile ön plana çıktığını, bu açıdan sektörün maliyetlerinin önemli bir kısmını işletme süresince ortaya çıkan işgücü üzerindeki maliyetlerin oluşturduğunu vurguladı. Pekkan, Türkiye’de 30’dan fazla ilde yatırımı bulunan çağrı merkezi şirketlerinin bu yatırımlarının ve yarattıkları istihdamın sürdürülebilir olması için devlet tarafından desteklenmesinin son derece önemli olduğunu belirterek Yeni Teşvik Sistemi’ni değerlendirdi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017