Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Çalışan Kadınların Sorunları Neler?

İngiltere’de yapılan bir araştırma her üç kadından ikisinin iş hayatında yönetim kadrosunda yer alamamaktan çok daha fazla ve farklı engelle karşılaştığını söylüyor.
Çalışan Kadınların Sorunları Neler?
İngiltere’de yapılan bir araştırma her üç kadından ikisinin iş hayatında yönetim kadrosunda yer alamamaktan çok daha fazla ve farklı engelle karşılaştığını söylüyor. Ernst&Young’ın bin kadın çalışan arasında yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre, kadınların özellikle şikayet ettikleri dört farklı engel bulunuyor; Yaş aralığı, araştırmada kadınların en çok şikayet ettikleri konu olarak öne çıkıyor. Kadınlar genelde pozisyonlar için ya çok genç ya da çok yaşlı bulunmaktan mutsuz.

Ankete katılan bin kadının yüzde 32’si yaş sorununun kariyerlerinin ilerlemesini etkilediğini düşünüyor. Deneyim eksikliği öne çıkan ikinci önemli engel. Bin kişinin yüzde 22’si deneyim eksikliğinden yüzde 25’lik bir dilim ise anne olmanın gelecek planlarını engellediğinden yakınıyor.

Katılımcıların çeyreğinden daha fazlası önlerinde hiç kadın rol modellerinin olmadığını söylüyor. Her on katılımcıdan biri, kadın yönetici eksikliğinin kariyerlerini etkilediğini düşünüyor. Yüzde 45’lik büyük bir oran ise kadın ve erkek yöneticiler arasındaki maaş farklarının kapanması gerektiğini, esnek çalışma saatleri uygulamasıyla kadınların yönetime kazandırılması gerekliliğini vurguluyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017