Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Çalışanlar Lider Yönetici İstiyor

Kelly Service’nin 30 ülkede 97 bin farklı kuşaktan çalışanın katıldığı araştırmasına göre, çalışanlar birlikte çalıştıkları yöneticinin deneyimli ya da yetenekli olmasını değil, iyi bir lider profiline sahip, doğru iletişim kuran bir yönetici olmasını dikkat ediyor.
Çalışanlar Lider Yönetici İstiyor
Çalışanlar iyi bir yönetici ya da patronun en önemli özelliğinin liderlik vasfı olduğunu düşünüyor. 30 ülkede 97 bin farklı kuşaktan çalışanın katıldığı Kelly Service araştırmasına göre, çalışanlar birlikte çalıştıkları yöneticinin deneyimli ya da yetenekli olmasını değil, iyi bir lider profiline sahip, doğru iletişim kuran bir yönetici olmasını önemsiyor.

X ve Y kuşağı çalışanlarının her ikisi de kendi kuşaklarından daha iyi lider çıktığını düşünüyor. Aynı sonuç 48-65 yaş aralığı için de geçerli. Katılımcıların yüzde 40’ı organizasyonundaki liderlik kültürünü “yetki veren” olarak tanımlıyor. Yüzde 31’lik bir oran ise yöneticilerinin “otoriter ve baskıcı” olduğunu düşünüyor. Y jenerasyonun sadece yüzde 49’u patronlarının kendilerini geleceğe hazırlama konusunda başarılı olduğunu düşünüyor, bu rakam X jenerasyonunda yüzde 44’e düşüyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017