Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Çalışanlara Daha Fazla Finans Eğitimi Gerekiyor

CIPD tarafından yapılan araştırmaya göre, işverenler çalışanlarına yeterli finansal eğitim vermiyor. Bunun sonucu çalışanların yarısından daha fazlası parasal endişeler yüzünden performans düşüklüğü yaşıyor.
Çalışanlara Daha Fazla Finans Eğitimi Gerekiyor
Çalışanların yarısından daha fazlası parasal endişeler yüzünden performans düşüklüğü yaşıyor ancak CIPD tarafından yapılan araştırmaya göre, işverenlerin çalışanlarına yeterli finansal eğitim vermiyor olması bu sorunda büyük rol oynuyor. Araştırmada ortaya konulan verilere göre, çalışanların yüzde 73’ü şirketlerin finansal problemlerini anlamlarına yardımcı olacak bir destek sağlamadığından yakınıyor.

Yüzde 59’dan fazla çalışan, finansal sıkıntıları yüzünden stres sorunu yaşadığını söylüyor CIPD yetkilileri, finansal eğitim programlarının, stres ve anksiyeteye bağlı düşük performans sorunlarının oluşturduğu tehlikeleri engelleyebileceği görüşünde. CIPD yetkilisi Charles Cotton, “İşverenler çalışanlarının kendi sorunları olmadığını düşünebilir ama bu konuda destek sunmamak çalışanların performanslarına yansıyarak organizasyonu da olumsuz etkileyecektir” diyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017