Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Can Dündar, Yeni Kitabı ‘Aşka Veda’yı Anlatıyor

Yazıları, haberciliği ve belgeselleriyle her zaman gündemde olan, ‘Mustafa’ filminden sonra acımasızca eleştirilen, en son ‘Aşka Veda’ kitabı çok ses getiren Can Dündar’la Türkiye’de yaşananları, medyayı ve aşkı konuştuk.
Can Dündar, Yeni Kitabı ‘Aşka Veda’yı Anlatıyor
Öncelikle herkesin dilinde olan ‘Aşka Veda’ adlı kitabınızı tebrik ederiz. Ancak bilirsiniz, elini taşın altına koyanlar, yazanlar çizenler, toplum için çalışanlar, özellikle başarı yıldızı parlayanlar her zaman eleştiriler hem de en sert şekilde. Kitabınız da çok eleştirildi.

Bu tam olarak bir roman da değil, şimdiye kadar yazdıklarımı derlediğim bir kitap oldu. İlk olarak şunu söyleyebilirim ki, bu tür kitabı olan, televizyona çıkan, köşe yazısı yazan ya da sahnelerde yer alanların kaderidir bu. Kamuoyunun gözü önünde olan insanların alkışa olduğu kadar, eleştiriye de hazırlıklı ve tahammüllü olması gerekiyor. O yüzden bir işe girerken, haksız eleştiriler tabii ki insanı üzebilir. Ama bu konuda herkes beğenecek diye bir yaklaşım içinde olmadığım için bu süreçte çok yara almadım.

”Ne diye aşk konusunu seçti” diyenler oldu.”

Onlar normal geliyor, çok şaşırmıyorum. Biraz tarihle ilgilenen herkes biliyor ki, bu ülkede hak edenin dayak yemeden iş yapmasının gerçekten imkanı yok. Dolayısıyla böyle bir bilgiyle yola çıktığınızda hayat kolaylaşıyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017