Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Capcom'dan Yeni Oyun Remember Me

Ünlü oyun yapımcısı Capcom, Dontnod Entertainment iş birliğiyle PC, Xbox 360 ve PlayStation 3 için aksiyon-macera türündeki Remember Me oyununu geliştirdi.
Capcom'dan Yeni Oyun Remember Me
Yıl 2084. Yer Paris ama Paris bildiğiniz Paris olmaktan çok uzak. Bu Paris’e Neo-Paris deniliyor. Teknoloji aşırı derecede gelişmiş ve insanların hayatlarında tahminlerin ötesinde bir yere sahip olmuş.

21. Yüzyıl’ın başlarında yaşanan “sosyal ağ” patlaması, beraberinde insanların artık hiçbir gizliliğinin kalmamasını da getirmiş ve teknoloji de bunun en ileri derecede faydalanabilmek için gözünü insanların hatıralarına, belleklerine dikmiş. Artık insanların hatıraları dijital bir hale getirilebiliyor, satılıp satın alınabiliyor veya takas bile edilebiliyor. Mesela kız arkadaşınızı terk ettiniz, çok mutsuz oldu kız, yataklara düştü. İsterse anılarından sizi sildirtebiliyor.

İşte böyle bir dünyada, bir grup insan da bu bellek ticaretinden çok sağlam paralar kazanmış durumda ve devasa holdinglerin başındalar. Oyunda maalesef biz onlardan biri değiliz. Bizim adımız Nilin ve hoş bir kızız, herkes muhtemelen peşimizde. Evet, gerçekten peşimizde ama kötü anlamda. Meğer Nilin, bu bahsi geçen şirketlerden biri için çalışan fakat biraz fazla bilgi sahibi olduğu için artık tehlikeli boyuta gelmiş olan bir hafıza avcısıymış. Büyük şirket de büyük güç barındırdığı için Nilin’in ipini çekmiş ve hafızasının büyük kısmını silmiş.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017