Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Carlos Santana, Yeni Albümü Shape Shifter İle Dönüş Yapıyor

Dünyanın en ünlü gitaristlerinden ve şarkı yazarlarından, müzik dünyasının yaşayan efsanelerinden Carlos Santana, 13 şarklılık enstrümantal ağırlıklı yepyeni albümü Shape Shifter ile özellikle gitar hayranlarını mutlu edecek bir dönüşe imza atmış oluyor.
Carlos Santana, Yeni Albümü Shape Shifter İle Dönüş Yapıyor
Carlos Santana, 13 şarklılık enstrümantal ağırlıklı yepyeni albümü Shape Shifter ile özellikle gitar hayranlarını mutlu edecek bir dönüşe imza atmış oluyor. 60’lı yıllardan bugüne 100 milyondan fazla albüm satan, tam 10 tane Grammy ödülü bulunan Santana yeni albümünü Amerikan yerlilerine ve Aborjinlere bir saygı duruşu olarak sunuyor. Sony Music aracılığıyla dünyanın farklı ülkelerinden gazetecilerin konferans usulüyle aynı anda bağlandığı telefon görüşmesine, ben de İstanbul’dan katıldım ve önceden ilettiğimiz sorulara efsanevi yıldız Santana, New York’tan telefonda teker teker cevap verdi.

Son stüdyo albümünüz Shape Shifter ile Abrojinlerin ve Amerikan yerlilerinin efsanelerine gönderme yaparken, tam olarak nasıl bir mesaj veriyorsunuz?

Bunu sorduğunuz için teşekkürler. Bu konseptle ortaya çıktım, çünkü bu gezegendeki herkesin değişimin kaçınılmaz olduğunu ve gelişim de bize bağlı olduğunu bildiğine inanıyorum. Herkes çok açık bir farkındalıkta olmak zorunda. Buna istekli olmaya izin vermezseniz ya da izin vermeye istek duymazsanız, bir çamura saplanırsınız ve mutlu olamazsınız. Ancak izin verirseniz, yaratıcı olabilirsiniz.

Röportajın tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017