Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Çarşılarla Anadolu Sergisinin İlk Durağı Kapalıçarşı

Anadolu'nun 15 farklı şehrindeki tarihi çarşıları fotoğraflarla belgeleyen ''Çarşılarla Anadolu'' sergisi Kapalıçarşı'da açıldı.
Çarşılarla Anadolu Sergisinin İlk Durağı Kapalıçarşı
Halkbank, Anadolu’nun on beş farklı şehrindeki tarihi çarşıları fotoğraflarla belgeleyen Çarşılarla Anadolu sergisini Kapalıçarşı’da açtı. Sergi 7 Temmuz tarihine kadar açık kaldı. Çarşıların hikayesi, gazeteci ve yazar Özcan Yurdalan’ın kaleminden anlatılar ve Tolga Sezgin’in objektifinden fotoğraflarla bir araya geldi.

Halkbank’ın sergiyle aynı adı taşıyan “Çarşılarla Anadolu – Bedestenler, Hanlar, Kapalıçarşılar ” kitabından yola çıkarak düzenlediği sergide Antakya, Diyarbakır, Erzurum, Kahramanmaraş, Bursa, Çanakkale, Kayseri, İstanbul, Gaziantep, Mardin, İzmir, Edirne, Şanlıurfa, Beypazarı ve Trabzon’daki tarihi bedestenler, hanlar ve kapalıçarşılardan 130 fotoğraf yer alıyor. Fotoğraflara, çarşılara kurulduğu dönemlerde şahitlik eden eski gezginlerin yazılarından da alıntıların yapıldığı metinler eşlik ediyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017