Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ceyhun Yılmaz İle Sosyal Medya Üzerine!

O bir şair, komedyen, radyo ve televizyon programcısı, öğretim görevlisi, talk showcu ve hatta oyuncu… Kimden mi bahsediyoruz? Tabii ki Ceyhun Yılmaz’dan. Yılmaz’la buluşmamızın sebebiyse malum… 2012’nin Dijital Yıldızları’nda sosyal medyayı en iyi kullanan ünlülerden biri seçilmesi…
Ceyhun Yılmaz İle Sosyal Medya Üzerine!
IP dergisinin geçen sayısında “2012’nin Dijital Yıldızları” seçildi. Sosyal medyayı en iyi kullanan isimlerden biri olarak siz de çıktınız. Her ne kadar zamanla içi boşalan bir hale gelse de bu tanımlama sizin için ne ifade ediyor?

”Sosyal medyayı en iyi kullanan” başlığı altında üç-dört üniversitenin ödül törenine katıldım. Bu ödül törenlerinin üçünde teveccüh gösterip, beni seçtiler. Öncelikle sosyal medyanın tanımını yapmamız gerekiyor. Hani aşkla ilgili konuşuluyor ya… Oysa ki herkes için aşkın tanımı başkadır. Kimi bir ömürlük bir anlam yükler, kimisi bir yazlık anlam yükler. Sosyal medya bir kitle iletişim aracıdır. İnsanların kalabalık bir şekilde seyirci olduğu ve bazılarının da sahnede olduğu eski dünyadan, herkesin sahneye çıkabileceği dünyaya adım atmaktır. Sosyal medyayı bir kitle iletişim aracı olarak algılayıp, kullandığım için zannediyorum ki değerli takip edenlerim de böyle bir övgüyü bana gönderiyorlar. Bir radyo, bir televizyon, bir gazeteye ya da bir derginin dijital anlamda çağdaş bir versiyonudur sosyal medya. Biz sosyal medya kullanırken elbette ki bir yayıncılık ilkesi adı altında kullanıyoruz.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017