Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Çiğ Köfte Girişimcileri Aranıyor!

425 şubeye sahip ‘Adıyaman Çiğ Köftecisi Ömer Aybak’, beş yıl içinde bin şubeye ulaşmayı planlıyor. 15 bin ile 20 bin lira arasında kurulabilecek bu iş modelinde aylık 15 bin lira ciro elde edilebiliyor. Adıyaman Çiğ Köftecisi, yeni çiğ köfte girişimcilerini arıyor.
Çiğ Köfte Girişimcileri Aranıyor!
Etsiz çiğ köfte sektörü yıllık 650 milyon lira ciroya ulaşırken, aynı zamanda sektörün sağladığı istihdam ise 15 bin kişi olarak biliniyor. Ancak sektörün hala yüzde 70’i merdiven altı üretim yapan şirketlerden oluşuyor. Ancak çiğ köfte sektörü hızlı bir markalaşma atağında. Başta İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir ve diğer Anadolu şehirlerinde hızla büyüyen sektör, girişimcilere de fırsatlar yaratıyor.

Ömer Aybak, 1992 yılında seyyar arabayla çiğ köfte satmaya başlayan ve 2001 yılında İstanbul’un Gültepe semtinde ilk dükkanını açarak ticarete atılan bir girişimci. Çiğ köfte dükkanının ilgi görmesiyle üretime geçmeye karar vere Aybak, 2005 yılında Gaziosmanpaşa’da 2 bin 400 metrekarelik kapalı alanda üretime başladı. ‘Adıyaman Çiğ Köftecisi Ömer Aybak’ markasını yaratan girişimci, bugün Türkiye genelinde 425 şubeye ulaştı.

Önümüzdeki beş yıl içerisinde şube sayılarını yüzde 100 oranında artırmayı hedeflediklerini belirten Aybak, bin şubeye ulaşmayı planladıklarını ifade ediyor. ‘Adıyaman Çiğ Köftecisi Ömer Aybak’ franchise işletmesi için 15 bin ile 20 bin lira arasında bir yatırım yapılması gerekiyor. Aybak, “İşletmelere yüzde 50 kar elde etme fırsatı sunuyoruz.” diyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017