Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Cigna, Finans Emeklilik'in Yüzde 51'ini Satın Aldı

Finansbank'ın, Finans Emeklilik için Cigna ile imza attığı ortaklık sonucu, Cigna, Finans Emeklilik'in yüzde 51'ini satın alırken, Finansbank ise şirketteki yüzde 49'luk hissesini korudu.
Cigna, Finans Emeklilik'in Yüzde 51'ini Satın Aldı
Finansbank, Finans Emeklilik için Amerikalı sigorta şirketi Cigna ile önemli bir ortaklığa imza attı. Ayrıca Finansbank ve Finans Emeklilik arasında hayat sigortası ve bireysel emeklilik ürünlerinin dağıtımı için 15 yıllık münhasır acentelik anlaşması da imzalanacak. Finansbank’ın, hisselerinin % 51’inin satışından alacağı olan tutar, 85 milyon euro peşin ödenmek kaydıyla ortak girişim tarafından belirlenen iş planına bağlı olarak 15 yıllık dönemde 1.4 milyar TL’yi geçecek. Finans Emeklilik alım-satım işleminin ise, mevzuat onaylarının ardından 2012’nin ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor.

İmza töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cigna International CEO’su Jason Sadler, Türkiye’de neden Finansbank’ı tercih ettikleriyle ilgili soruyu, “Finansbank ile aynı ortak değerlere sahibiz. Türk pazarında kendimiz için en iyi partneri seçtik” şeklinde yanıtladı. Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Grup CEO’su Ömer Aras ise ortaklık ile Finansbank’ın pazar payında ne kadar artış hedefledikleri ile ilgili soruya “Yüzde 6’ya yakın olan pazar payımızı, 15 yıl içerisinde yüzde 15’lere çıkarmayı hedefliyoruz” şeklinde cevap verdi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017