Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Cildinizi Kışa Hazırlayın

Yaz boyunca doyasıya faydalandığımız güneşle yollarımızı ayrıma vakti geldi. Yazın izlerini silmek ve cildimizi yeni mevsime hazırlamak için kolları sıvamanın zamanı.
Cildinizi Kışa Hazırlayın
Yaz aylarını geride bıraktığımız şu günlerde güneşle olan ilişkimiz bambaşka bir boyut kazanıyor. Bedenimize kattığı enerji ve cildimize sağladığı bronzluk etkisi ile yazın estetik bir öneme sahip olan güneş, sonbaharın ilk günlerini yaşadığımız şu günlerde ise cildimizde bıraktığı kalıcı lekelerle bizlere zararlı yüzünü gösteriyor. Sonbahar, cildimizi sağlıklı bir şekilde kışa hazırlamak ve güneşin olumsuz etkilerinden arındırmak için önemli bir mevsim.

Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Betül Şengör, yaz sonunda cildimiz için yapılması gereken ilk şeyin; iyi bir cilt temizliği olduğunu söylüyor. Ölü deriden arındırmak ve cildi daha korunaklı bir hale getirmek için haftada bir kez evde uygun bir ürünle mekanik (pütürlü) peeling yapılmasının çok yararlı olacağını ekliyor.

Dr. Betül Şengör, “Cildimizi sonbahar, kış ve daha ışıksız ve soğuk günlere hazırlamak için en önemli adım olan peeling’lerin çeşitlerini iyi belirlemek gerekiyor. Vücut için kahverengi şekerden oluşan hafif yağlı ama arındırıcı mekanik peeling’lerle aynı zamanda sırttaki siyah noktaların temizliği de yapılabilir. Yüz içinse fitik asit, glikolik asit, lakit asit peeling’lerle yumuşak bir arınma yapılabilir, ancak lekeler varsa daha ileri peeling’ler uygulanabilir. ”diyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017