Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaz aylarıyla birlikte bakımını ihmal ettiğimiz cildimizi hatırlama vakti geldi. Tatil öncesinde ve sırasında cilt bakımını ve alınması gereken önlemleri, Dermatolog Doktor Ekrem Civaş anlattı.
Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
Ciltleri, renk ve yapılarına göre ikiye ayrılabiliriz. Cildin yapısına göre; normal, yalı, kuru, hassas ve karma cilt tipleri olarak ayrılır. Rengine göre e 1’den 6’ya kadar sıralanır. Mantık hep aynıdır; cildiniz kuruysa nemlendireceksiniz. Günde üç dakikadan fazla yüzünüzü suyla temas ettirmemelisiniz. Cildi durmadan yıkarsanız, kurutursunuz. Nemlendirici de, cilt tam kurumadan sürmek gerekir.

Her cilt tipinin avantaj ve dezavantajları vardır. Bu nereden baktığınıza bağlıdır. Kuru cilt, nemsiz olduğu için daha hızlı yaşlanır. Bu cilt tipinde yağ salgılama oranı ya düşüktür ya da hiç yoktur. Kuru cilde sahip olanlar, yüzünü nemlendirecek ve koruyacak bir beslenme programı uygulamalıdır. Omega 3 gibi yağlar içeren besinler tüketmeleri gerekir.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017