Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Cilt Bakımında Yapılabilecek Yeni Uygulamalar

Lekeler ve kırışıklıkların daha çok ön plana çıktığı sonbaharda cildinize bakım yapacak yeni uygulamalar ile yepyeni bir cilde sahip olabilirsiniz.
Cilt Bakımında Yapılabilecek Yeni Uygulamalar
Peeling yöntemleri, lazer tedavileri ve leke çıkarıcı kremler lekeler üzerinde etkili olsa da derideki renk değişimli lekeleri tamamen ortadan kaldıracak bir yöntem henüz bulunmuş değil. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, “Güneşlenme ve sezon bittikten sonra ciltte görülen ilk sorun neme karşılık artan T bölgesindeki yağlanma oluyor. Cilt nemi ve cilt yağı ise en çok karıştırılan konular. Cildiniz yağlı görünebiliyor ama bu nemsiz olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Cilt rengi açılmaya başladığında ise lekeler ortaya çıkıyor, ancak çok geç fark edildiği için bazıları derinleşiyor ve koyulaşıyor. Bunların tedavisi ise çok zor oluyor” diyor.

Lazer yardımıyla en kolay güneş lekeleri tedavi ediliyor. Yapılan araştırmalar lazer tedavilerinin güneş lekelerini yüzde 80 oranında yok ettiğini gösteriyor. Lazer tedavisinde cilde gönderilen lazer ışığı sadece sorunlu bölge üzerinde çalışarak etrafındaki dokulara zarar vermeden lekelerin tedavi edilmesine yardımcı oluyor. Üstelik bu tedavi yöntemi kolajen üretimini uyararak cildin geçleşmesine, gerginliğinin artmasına ve yaşlanmasıyla birlikte ortaya çıkan renk ile ton farklılıklarını azaltmaya da yardımcı oluyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017