Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Cilt Lekelerinin Oluşum Nedenleri Nelerdir?

Hem kadınlar hem de erkekler ciltte oluşan leke sorunundan dertlidirler. Maya Sante Doktorlarından Nilgün Soysal leke ile ilgili sorularımızı ve yeni tedavi yöntemlerini bizlerle paylaştı.
Cilt Lekelerinin Oluşum Nedenleri Nelerdir?
Leke, hem kadın hem erkeklerde en yoğun görülen cilt rahatsızlıklarından biridir. Lekelerin birçoğu özellikle yanak, alın ve çenede yerleşir. Yüz daha mat ve sağlıksız bir görüntü verir. Bazen vücut bölgelerinde, sırtta, göğüste veya el üstünde de oluşabilirler. Peki, bu lekelerden nasıl kurtulacağız diyorsanız Maya Sante Doktorlarından Nilgün Soysal leke ile ilgili sorularımızı ve yeni tedavi yöntemlerini bizlerle paylaştı.

Güneş, hormonal değişiklikler, bazı sistematik hastalıkları, genetik, enfeksiyonel hastalıklar (mantar…), ilaç, yanlış, kozmetikler, yanlış uygulamalar. Lekelerin oluşumu ve yaygınlaşmasında başlıca nedenlerdir. Leke nedenleri arasında güneş çok önemli bir faktördür. Güneşin UV ışınları sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da leke oluşturma gücüne sahiptir. Bu sebepten dolayı kışında en az 15-20 faktörlü güneş koruyucular kullanılması gerekir. Yaz döneminde ise daha yüksek faktörlü güneş koruyucular gerekmektedir.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017