Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Çin’deki Büyüme Piyasaları Korkutuyor!

Dünya ekonomisinin üzerindeki kara bulutlar, yalnızca ABD ve Avrupa’nın üzerine dolaşmıyor. Krizle birlikte dünya ekonomisi ve ticaretindeki büyümenin lokomotifi olarak öne çıkan Çin’den gelen son veriler pek de iç açıcı değil.
Çin’deki Büyüme Piyasaları Korkutuyor!
Bu kez son yıllardaki birçoğunun farklı olarak gelişmiş ekonomileri etkileyen 2008 krizi sonrasında dünya ekonomisinde dengeler değişti. Pastadaki aslan payı başta Çin olmak üzere, Hindistan, Rusya ve Brezilya gibi sonradan BRIC olarak adlandırılan gelişmekte olan ülkelerin oldu. Ancak şimdi başta Çin olmak üzere, büyümedeki ciddi bir yavaşlama var.

Temmuz ayında Avrupa’ya yapılan ihracatı yüzde 16 düşen Çin, ihracat hedeflerine ulaşmanın zor olacağını açıkladı. Bir süre önce Çin ekonomisinin 2012 yılı için büyüme tahmini yüzde 8,2’den yüzde 8‘e indiren ve “sert iniş”in mümkün olduğuna dikkat çeken IMF de tahminlerini düşürdü.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017