Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Çin’in Dijital Devrimi!

Çin büyük bir değişim geçiriyor ve bu değişim her ülke gibi Türkiye’yi de etkileyecek. Çin’de, artık işgücü ve hammadde ucuz değil. İnovasyona yönelik yoğun çalışmalar da taklitçi imajının sona erdiğinin bir göstergesi. Çin’deki dijital dönüşüm ise en büyük etkisini tüketici elektroniğinde gösteriyor.
Çin’in Dijital Devrimi!
Çin yüksek büyüme hızı ve üretim gücüyle dünya ekonomisini etkilese de, bu gücün çok da kaliteli olmadığı düşünülürdü. Yakın zamana kadar Çin’in ucuz işgücünün merkezi olduğu, ekonomisinin teknoloji üretmeden taklitçi bir üretim yapısı üzerine kurulduğu görüşü hakimdi. Artık eskide kalmış bu algıları unutmanızda fayda var. Çin büyük bir değişim geçiriyor ve bu değişim her ülke gibi Türkiye’yi de etkileyecek. Çin’de artık işgücü ve hammadde ucuz değil. Ülkeden gelen son raporlar, işçi maliyetlerinin yüzde 20 arttığını gösteriyor. Ayrıca inovasyona yönelik yoğun çalışmalar da taklitçi imajının sona erdiğinin bir göstergesi.

Çin’deki dijital dönüşüm, teknoloji yaratma konusundaki girişimleri de cesaretlendiriyor. 2011 yılına ilişkin patent sayılarına yönelik açıklanan rakamlar, Çin’in teknoloji üretimine hız verdiğini gösteriyor. 2011’de ilk defa Çin’in yerli oyuncuları tarafından üretilen patent sayısı yabancı patent ofisleri tarafından onaylanan patent sayısını geride bıraktı.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017