Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Coca-Cola Yunanistan'ı Terk Ediyor

Ülkenin en büyük şirketi olan Coca Cola Hellenic (CCH) Atina Borsasından çıkıp Londra borsasında işlem göreceğini ve şirket merkezini de İsviçre'ye taşıyacağını açıkladı.
Coca-Cola Yunanistan'ı Terk Ediyor
Yunanistan'ın en büyük şirketi Coca Cola Hellenic (CCH) ülkeyi terk ediyor. CCH Atina borsasından çıkıp Londra borsasında işlem göreceğini ve şirket merkezini de İsviçre'ye taşıyacağını açıkladı. Piyasa değeri olarak ülkenin en büyük şirketi olan ve Rusya'dan Nijerya'ya kadar 28 ülkede Coca Cola ve başka meşrubatların şişelemesini yapan CCH'in yüzde 23 hissesi ABD'nin The Coca Cola Co şirketine ait. CCH, Yunanistan'daki tesislerinin çalışmaya devam edeceğini bildirdi.

Yapılan bu açıklama, işsizlik oranının 35 aydır aralıksız artışını devam ettirerek Haziran'da yüzde 24.8'den Temmuz'da yüzde 25.1'e yükseldi. Ülkede 15-24 yaş grubundaki nüfusun yüzde 54'ü işsiz. Bu ortamda vergi artışları, kamuda harcama ve istihdamın kısılması uygulamalarına karşı şiddetli protestolar yaşanıyor. Yunanistan'da beşinci yılını süren resesyonda işsizlik oranı üç katının üzerine çıktı. Bu önlemleri, Avrupa Birliği ve Uluslararası Para Fonu (IMF) 2010 yılından bu yana verdikleri 200 milyar euro yardım karşılığında istiyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017