Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Coco Chanel Ve Chanel No. 5 Parfümü Hakkında Merak Edilenler

Dünyanın en çok satan parfümü Chanel No. 5'in hikayesinde cinsellik, sadelik, milyonlarca dolar, Marilyn Monroe ve Coco Chanel başrollerde.
Coco Chanel Ve Chanel No. 5 Parfümü Hakkında Merak Edilenler
Tüm dünyanın yakından takip ettiği en ünlü aktörlerin belki de başında gelen Brad Pitt’in rol aldığı Chanel No. 5 reklam filmi geçen hafta gösterime girdiği anda Brad Pitt yine yakışıklılığıyla gönlümüzü fethetti. Pitt, dünyanın en çok satan kadın parfümünün reklamında oynayan ilk erkek. Kampanyada rol alması için söylendiği gibi yedi milyon dolar almış mıdır bilemeyiz ama onun bu reklamda gerçekten etkileyici göründüğü konusunda sosyal medyada yorum yapan çoğu kişi hemfikir.

1953 yılında Marilyn Monroe’ya gece uyurken ne giydiği sorulduğunda Marilyn “Beş damla Chanel No.5” diye cevap verince, bütün gözler bu kokuya dönmüş. Böylece 1921 yılından beri üretilmekte olan parfüm bir anda ikonlaşmış. Fransız moda tasarımcısı Gabrielle ‘Coco’ Bonheur Chanel’in 1921 yılında hazırlattığı Chanel No. 5’in hikayesi ise şöyle… Kalıcı bir parfüm isteyen Coco Chanel, sahibi olduğu modaevinde çalışan Rus-Fransız kimyager ve parfümcü Ernst Beaux’yu görevlendiriyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017