Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Cocooning Nedir?

Yoğun iş günün bitiminde, arkadaşlarla takılmak yerine tek düşündüğünüz şey kendinizi bir an önce eve atmak mı oluyor? Evde TV'nin karşısına geçmek, kitap okuma ya da internete takılmak daha mı cazip geliyor? O zaman siz de dünyada hızla yayılan Cocooning trendinin temsilcilerinden birisiniz?
Cocooning Nedir?
Siz de eskiye göre evde daha çok zaman mı geçiriyorsunuz? Sinemaya gidip vizyondaki filmleri beyaz perdede izlemek yerine battaniyenin altında uzanıp TV ekranına bakmak kulağa daha hoş mu geliyor? Dışarıda yemek yerine evde pişirmek, alışveriş için saatlerce mağaza gezmek yerine ,ihtiyaçlarınızı internetten satın almak, bir spor salonuna üye olmak yerine eve koşu bandı almak daha mantıklı mı geliyor? Kendinizdeki bu değişimi fark edip endişelenmeye başladıysanız, o olumsuz düşünceleri hemen atın kafanızda. Hayır, yaşlanmıyorsunuz, yalnızlaşmıyorsunuz. Sadece Cocooning denilen trendden nasibinizi alıyorsunuz o kadar!

Coconing, aslında 1990’larda ortaya çıkan bir kavram… Kelime karşılığı olarak kozaya ya da kabuğuna çekilmek olarak tercüme edilen bu kelime, kişinin kendisini bir sebeple sosyal ortamdan uzak tutması anlamında kullanılıyor. Son zamanlarda özellikle Batı’da ve büyük şehirlerde yaşayan bireyler arasında hızla yükselen bu trendin kaynağında yatan birçok neden var elbette.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017