Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Çocuğunuz Eşcinsel Veya Transseksüel Olsa Ne Yapardınız?

Çocuğunuzun eşcinsel ya da transseksüel olması durumunda ne yapardınız? Bunu bir felaket gibi mi görürdünüz, yoksa doğal mı karşılardınız? Bu soruyu cevaplamak durumunda kalan üç ebevyn, çocuklarının ve ailelerinin yaşadığı değişimi tüm içtenlikleriyle anlattı.
Çocuğunuz Eşcinsel Veya Transseksüel Olsa Ne Yapardınız?
Henüz 16 yaşında bir çocuk. Halk arasında yememe hastalığı olarak bilinen anoreksiye yakalanıyor. Sebebi, ergenlikte gelen ses kalınlaşması, sakallar, geniş omuzlar. Lise ikinci sınıfta bırakıyor okulu, dışarıdan hazırlanmaya başlıyor sınavlara. Annesi, ders çalışması için oje ve makyaj kutusuyla kandırıyor onu. Bu, “Ruhum kadın, bedenim erkek” diyen bir gencin transseksüelliğe geçiş süreci; kadın olmaya dair ne varsa, anne ve oğul arasında burada yaşanıyor.

Pınar Özer’in kızı, 22 yaşında. Radyo ve Televizyon Bölümü’nde okuyor. Annesine göre, kelebekten farksız. Bir erkekle aşk yaşayıp, ayrılmış bile. Viyana’da okuyan ağabeyi, şehir dışında yaşayan babası yanında; ona tam destek veriyorlar. İsim değiştirme davasında da şahidi emekli hakim dedesi oluyor. İç dünyasındaki değişim, dış görünümünde gerçekleşeni solda sıfır bırakıyor. Pınar Özer, “Cinsellik, kimliğin sadece bir parçası. Benim çocuğumun keman çalmak, yabancı dil konuşmak gibi başka birçok özelliği var” diyor. Şimdilerde kızından kadınlığı öğreniyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017