Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Çocuğunuz Okul Korkusu Yaşıyor Mu?

Okullar açıldı... Yeni bir eğitim yılı heyecanı sardı. Ancak bu heyecan çocuğunuzu korkutabilir.
Çocuğunuz Okul Korkusu Yaşıyor Mu?
İyi bir eğitim hayatına başlangıç, okuldaki ilk günle yakından ilişkili. Çocuğu psikolojik olarak bu yeni döneme hazırlama konusunda en önemli sorumluluk ise aileye düşüyor. Davranış Bilimleri Enstitüsü Uzman Psikolog Şeyma Özdalga ile çocuğunuzu bu süreçte nasıl destekleyebileceğinizi konuştuk.

Çocuğun okul hayatına başlamak için zihinsel ve sosyal açıdan olgunlaşması gerekiyor. Ana sınıfı eğitimi almak bu nedenle bir avantaj. Çocuğun okul sürecinden önce ailesi tarafından bireyselleşmesinin desteklenmesi, küçük yaşlardan itibaren ise özgüvenini geliştirmesi, sosyal iletişim becerilerinin arttırılması gerekiyor. Uzmanlara göre okul korkusunun altında yatan temel sebep, aslında okuldan korkmak değil, çocuğun o güne kadar alışkın olduğu ortamdan, ev ve aile ortamından uzaklaşmaktan korkmasına dayanıyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017