Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Çocuğunuzla Anlaşmanın İncelikleri

Evdeki minik şeyin henüz ayarları tam yapılmamış sevimli bir robot olduğunu düşünün. Nasıl programlarsanız hayat boyu öyle gidecek. İşte siz “iyi” ayarlar konusunda yol gösterecek bilgiler…
Çocuğunuzla Anlaşmanın İncelikleri
Çocuğunuza doğru davranmayı öğretmek için hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsınız. Çocuk bir yaşını doldurduğunda beynindeki birtakım gelişmelerden dolayı neden-sonuç ilişkisini daha iyi kavramaya başlar. Sizin göreviniz ona davranışlarının bir karşılığı olacağını öğretmek. Tabii ki dil yetileri daha tam gelişmemiş çocuğa bunu sözle anlatmak zordur. Ancak doğru adımlarla ilerler ve yeterli tekrarı yaparsanız, uyarınızla kendi davranışı arasındaki bağı kurmaya başlayacaktır. Yeni yürümeye başlayan çocuğun dikkat süresi çok kısadır. Bu yüzden yola fırlamaması konusunda yapacağınız uzun konuşma sadece zaman kaybı olacaktır. Uyarılarınızı ve konuşmalarınızı ne kadar kısa tutarsanız sözünüzü o kadar çok dinler.

Çocuğunuzu doğru davranışlara teşvik etmenin bir numaralı yolu, ona sürekli olumlu davranışlara karşılık vermektir. Pek çok ebeveyn için şaşırtıcı bir tavsiye olabilir, ancak bu tür bir yaklaşım tüm otoriter disiplin yöntemlerinden daha da etkili olacak, çocuğunuzun kendine güvenini arttıracaktır. Fakat ödüllendirmeyi de abartmamak gerekir. Doğrudan çocuğunuzu değil yaptığı davranıştaki başarıyı övün.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017