Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Çocuğunuzu Güneşten Koruma Yolları!

Güneş, alınan doza göre doktorunuz da olabilir, düşmanınız da! Ebeveyn olarak en önemli göreviniz çocuklarınızı eğitmek ve korumak olduğuna göre, yaz aylarında güneşe karşı uyanık olmak da onları cilt kanserinden korumak da göreviniz.
Çocuğunuzu Güneşten Koruma Yolları!

Yaz mevsimiyle birlikte çocukların oyun oynarken, yüzerken uzun saatler güneş altında kaldıklarına ve güneşin zararlı etkilerinden korunmaları gerekiyor.

Nasıl Koruyacağız

Güneş yanıklarını ve cilt kanserinin oluşumunu engellemek için çocukları zararlı güneş ışınlarından korumak gerekmektedir. Yaşamın ilk yıllarından cilt çok ince olduğu ve 9-12 yaş grubu çocukları kontrol etmek zor olduğu için, özellikle bu dönemlerde güneş yanığı riski artmaktadır. Güneş Kremi çeşitli kimyasallar içeren, güneşin zararlı ışınlarının cilde nüfus etmesini önleye, cinsine göre farklı özellikler taşıyan kremdir:

* SPF/ Koruma Faktörü: İkiden 50’ye, hatta daha yüksek rakamlara çıkabilir. Çocuklarda 20-30 faktör genelde yeterlidir. 30 ile 50 faktörler arasındaki koruyuculuk farklı yaklaşım yüzde 3 oranındadır.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017