Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Çocuklar Neden Depresyona Girer?

Hepimiz bazen sorunlarla, engellemelerle ve kayıplarla karşılaşabilir. Böyle zamanlarda kendimizi üzgün hissederiz, sonrasında depresyon sorunuyla başa çıkmak zorunda kalabiliriz. Çocuklar ve gençlerde zaman zaman depresyon geçirebilir. Bu gruba yönelik yapılan depresyon tedavisi ise ayrı bir uzmanlık alanıdır.
Çocuklar Neden Depresyona Girer?
Bütün çocuklar ve gençler; kendilerinin ve çevrelerindeki insanların, yaşadıkları olaylara karşı duyarlıdırlar. Yetişkinler gibi, çocuk ve gençlerin de depresyon geçirmesinin her zaman belirgin bir nedeni yoktur. Sıklıkla çok sayıda sebep bir araya gelerek, depresyona neden olur. Çocuklarda depresyonun pek çok olası nedeni vardır.

Bu nedenlerin en önemlileri ise şu şekildedir:

Bir ebeveyni veya sevilen birini kaybetmek. Evcil hayvanı, sevilen bir oyuncağı ya da eşyayı kaybetmek. Okulda veya başka bir yerde kaba kuvvete maruz kalmak. Okul veya ev değiştirmek. Depresyon geçiren ya da sürekli kaygılı olan bir ebeveyne sahip olmak. Aile içinde gerilim olması. Ailede yeni bebeğin doğması. Yeni bir ailenin üyesi olması. Küçük yaştaki çocukların, aile dışında ya da iyi tanımadıkları birisiyle uzun süre kalması. Okulda sorun yaşamak. Kendisini yalnız ya da terk edilmiş hissetmek. Fiziksel olarak hasta olmak. Dinlenilmediğini hissetmek. Cinsel konularda kaygı duymak. Gelecek kaygısı yaşamak. Fiziksel, cinsel ya da duygusal olarak istismar edilmek.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017