Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Çocuklar Neden Horlar, Nasıl Tedavi Edilir?

Genelde büyüklerde oluşan horlama problemi çocuklarda da görülmektedir. Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bahadır Baykal çocuklarda horlamayı anlattı.
Çocuklar Neden Horlar, Nasıl Tedavi Edilir?
Horlama ciddi bir sağlık probleminin habercisi olabilir. Horlama solunum yollarındaki hava pasajının yeterli açıklıkta olmadığına işaret etmekte olup, oldukça şiddetli bir horlama dar bir alandan hava geçişinin zorlanarak yapıldığını göstermektedir. Büyüklerde olduğu gibi çocuklarda da horlamanın bir hastalık olduğunu kabul etmek tedavi için atılacak olan ilk adımdır. O zaman şimdi çocuklar neden horlar, tanısı ve tedavisi ile ilgili birçok soruyu cevaplayalım…

Horlamayı sadece yetişkinlerde değil çocuklarda da sık olarak görmekteyiz. Çocuklarda horlama, gürültülü bir ses olmanın dışında sağlıklarını ve hayatlarını tehdit eden önemli bir sorundur. Okul başarılarını da olumsuz etkiler. Uyku sırasında burun, boğaz ve genizde tıkanıklıklar çocuklarda geceleri ağzı açık uyuma ve horlamaya neden olur. Çenesi küçük ve geride olan çocuklarda ise dilin arkaya kaymasına bağlı olarak horlama olabilir.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017