Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Çocuklara Yemek Yemeyi Sevdirmenin Yolları

Yemek seçen çocuğunuza sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırmak, dünyanın en zor işlerinden biri görünebilir. Ama korkmayın ve kararlı olun. Unutmayın, azminizin elinden hiçbir şey kaçamayacak...
Çocuklara Yemek Yemeyi Sevdirmenin Yolları
Beslenme konusunda ailelerin karşılaştığı en ciddi problem çocukların yemek seçmesi oluyor. Eğer çocuğunuz yemek seçiyorsa, ona sağlık ve dengeli bir beslenme alışkanlığı kazandırmak oldukça güçleşiyor. Çocukların yemek seçmesini engellemek ve seçtiği besinleri yemesi için neler yapılabileceğini Avusturya Sen Jorj Hastanesi’nden Diyetisyen Sema Mamak şöyle anlatıyor: “Çocukluk, insan hayatından diğer tüm alışkanlıklar gibi beslenme alışkanlığının da kazanıldığı en önemli dönem. Bunu şekillendiren etmenlerin başında ebeveynlerinin sahip olduğu yaşam biçimi, genetik özellikler ve çocuğun zaman geçirdiği sosyal çevre geliyor. Bu dönem ayrıçça çocuğun yeterli ve dengeli beslenmesi ile fiziksel ve ruhsal açıdan sağlıklı gelişmesinden önemli rol oynuyor.

Bebeklik döneminde beslenmesine özen gösterilmeyen çocuklar yemek seçme açısından riskli grupta yer alıyor. Diyetisyen Mamak, özellikle emzirme döneminde anneden uzak kalarak geçirilmiş bir bebekliği, yeterince anne sütü tüketmenin ya da çok tüketmenin beslenme alışkanlığının bozulmasında ilk basamak olduğunu belirtiyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017