Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Çocuklarda Görülen Yaz Hastalıkları Nelerdir?

İshal, güneş çarpmaları, yaralanmalar ve böcek sokmaları, pusuda bekleyen yaz hastalıklarından bazıları… Beyoğlu Özel Avusturya Sen Jorj Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzman Dr. Emsal Sahillioğlu çocuklarda yaz hastalıklarını sizler için anlatıyor.
Çocuklarda Görülen Yaz Hastalıkları Nelerdir?
Yaz ayları çocukların aileleriyle birlikte ve dış ortamda daha çok zaman geçirdikleri dönemdir. Bu mevsimde süt çocukları, oyun ve okul çocuklarının bazı farklarla etkilendikleri hastalıklar vardır. Yazımızda bunları bulacaksınız.

Sıcak havalarda et, tavuk, balık, süt ve süt ürünleri çabuk bozulur. Yolculuklar, dışarıda yenen özenle seçilmemiş yemek ve sulardan bulaşan bakteri, virüs, parazit ve toksinler çocukları hasta eder. İshal-kusma sonucunda su ve tuz kaybı oluşur. Bu noktada anne sütü ile beslenen bebekler şanslıdır, bağışıklık sistemleri daha dirençli olacaktır. Ağızdan beslenebilen çocuklarda sıvı kaybı yerine konmalıdır.

Deniz ve havuzda, sağlık koşullarına dikkat edilmeyen yerlerde yenen yemekler ile hepatit A virüsü bulaşabilir. Ateş, vücutta kırıklık, iştahsızlık gibi belirtilerle başlar. Karın ağrısı, kusma, idrar renginde koyulaşma, göz akı ve ciltte sarılıkla veya sarılık olmadan seyreder. Tedavide dinlenme önemlidir.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017