Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Çocuklarda Şımarıklık Nasıl Önlenir?

Kendilerinin dünyanın ekseni olduklarını sanan nürotik çocuklar mı yetiştiriyoruz? Bu durumu ciddiyetle takip ve önlemlerinizi almalısınız.
Çocuklarda Şımarıklık Nasıl Önlenir?
Çocukluk yaşamında kritik dönemler. 2-3 yaş, okul öncesi, okula başlama ve ergenlik dönemi gibi… 5-6 yaşta, çocuğun kendisini tanıdığı, cinsel kimliğin daha farkına vardığı, rollerini benimsediği, kurallar, işbirliği, kendisini ifadenin önem kazandığı, aynı zaman okula hazırlandığı dönemdir.

Şımarıklık kavramı bize engellenmeye tahammülsüzlük, çocuğun istediğinin olmasını istemesi, dürtülerin kontrolde zorlanması, ısrarcılık ve disiplin sorunlarını ifade edebilir. Yaramaz diye tabi ettiğimiz çocuklar için de kullanılıyor bu kavram. Yaramaz çocuk genellikle hareketli olan ve/ veya kurallara uymayan çocuklar için kullanılıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017