Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Collaboration Ne Demek?

Yönetim katları ve işletme okulları koridorlarında şu sıralar tek bir sözcük fısıldanıyor: Collaboration… İşbirliği anlamına gelen Collaboration aslında yeni bir iş yapma biçimini ifade ediyor.
Collaboration Ne Demek?
Yeni bir iş yapma biçimi anlamına gelen Collaboration, şu suralar yönetim katları ve işletme okullarının koridorlarında sıklıkla telaffuz ediliyor. Bulut bilişimin gelişmesi, sosyal medyanın yükselişi şirketlerin çalışma düzenini yavaş yavaş değiştiriyor. Şirketler harıl harıl kendine özgü sosyal medya sistemleri ortaya çıkarıyor. Bu çaba ABI Research’ün araştırmasına göre 1 milyar dolarlık bir sektörü ortaya çıkarmış durumda. Aynı araştırma şirketi ‘collaboration’ sektörünün 2016’da 3.5 milyar dolara çıkmasını bekliyor.

Değişimi yakalayan Harvard Business Review yeni bir yönetim pozisyonu fikrini, Chief Collaboration Officer’ı iki sene önce ortaya atmıştı. Bugün CCO’nun yeni bir modelle C süitinde tanınması gündemde. Türk şirketleri ise collaboration modelinde henüz geç kalmış sayılmazlar…

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017